Општи услови на користење

Со користење на кој било дел од root.mk автоматски ги прифаќате сите тековни правила за користење.

Корисниците се обврзани редовно да ги читаат правилата за користење за да бидат запознаени со постојните правила за користење во секое време и да ги разбираат во целост.

Root.mk објавува содржина со добра намера. Сите содржини на root.mk користат на ваш сопствен ризик и root.mk не може да биде одговорен за каква било штета што произлегува од употребата.

Root.mk може во секое време да одбие да објавува било каква содржина на сајтот или да ја прилагоди во согласност со правилата за користење на страницата, поради уредувачката политика на сајтот или од било која друга причина. Ова може да се направи без претходно предупредување и објаснување од наша страна.

Root.mk се стреми да ги чува приватните и доверливите информации за корисниците на страницата или неговите услуги според дискрецијата и нема да ги злоупотребува. Root.mk сè уште не може да гарантира дека трети страни нема да ги добијат овие информации преку хакерски напади или на друг начин, и без знаење или дозвола, root.mk не може да биде одговорен за последиците од таквите активности.

Авторско право

Ако мислите дека root.mk ги прекршил вашите авторски права, случајот ќе биде веднаш разгледан, а оспорената содржина ќе биде отстранета веднаш по евентуалната проверка на вистинитоста на содржината на жалбата.

Линкови до надворешни страници

Root.mk содржи линкови до веб-страниците надвор од нашата веб-страница. Линковите се објавуваат со добра волја од страна на нашите корисници и root.mk не можат да бидат одговорни за содржината на други сајтови.

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format